Pro milovníky rybaření se nabízí možnost rybolovu na nedalekých přehradách Ordějov a Luhačovice.

V okolí se nachází spousta značených pěších turistických tras, cyklotras a naučných stezek. Vyznavači turistiky se tak mohou pustit např. pro NS Moravské Kopanice, NS Okolo Hrozenka, NS Lopeník, NS Květná či NS Koménka.

Zajímavých výletních míst pro pěší turisty je v blízkém okolí celá řada. Většina návštěvníků si nenechá ujít rozhlednu na Velkém Lopeníku ve výšce 911 m n. m. Rozhledna je vysoká 22 metrů. Na vrchol je nejjednodušší přístup po zelené turistické značce z Mikulčina Vrchu nebo se dá jít i po žluté značce z obce Lopeník. Nová dřevěná rozhledna je symbolem přátelství mezi Čechy a Slováky. Na stavbě se podílela jak moravská, tak slovenská strana a je realizována včetně turistického a kulturního zázemí v okolních obcích – naučné stezky, minikempy a infocentra. Rozhledna, 20 metrů vysoká, postavená z dubových trámů na kamenných základech, vám nabídne krásný výhled jak do širokého okolí Moravského Slovácka, tak i na doliny a pahorky Západoslovenského kraje.

Další rozhledny se nachází v Bojkovicích, Bystřici pod Lopeníkem nebo nad obcí Březová ve směru na obec Strání v katastru obce Suchá Loz. Nové rozhledny se staví.

Značené cyklotrasy vedoucí přes Moravské Kopanice a okolní obce jsou vhodné spíše pro náročnější cyklisty. Kopanice patří do pohoří Bílé Karpaty, terén je členitý a stoupání četná, odměnou za namáhavé výkony jsou však cyklistům krásné výhledy. Cyklotrasa Bílé Karpaty je dlouhá okolo 60 km.

Kopanice křižuje cyklotrasa s číslem 46. Prochází dolní částí Hrozenkova (Pila) ale také protíná i obec Žítková, Vyškovec a Mikulčin Vrch. (Celá tato trasa prochází třemi kraji – Jihomoravským, Zlínským a Moravskoslezským.)

O něco pohodlnější je zřejmě ne příliš vzdálená Vážská cyklomagistrála, která vede u sousedů na Slovensku – byla vytvořena podél řeky Váh.

Cyklotrasy jsou již dnes zakomponovány i do turistických map, takže je možné je takto vyhledat. Pomoc nabízejí i různé webové stránky se zaměřením na cyklosport, např. www.cyklotrasy.cz .
Mapy
Cykloturistická mapa č. 169, SLOVÁCKO – HODONÍNSKO, 1:75 000, SHOCart
Cykloturistická mapa č. 170, SLOVÁCKO – BÍLÉ KARPATY, 1:75 000, SHOCart
Cykloturistická mapa č. 26, CHŘIBY, BÍLÉ KARPATY A VIZOVICKÉ VRCHY, 1:100000, KČT

Zájemci o koupání mohou využít tři menší venkovní bazény pro veřejnost, které najdete v blízkosti fotbalového hřiště, v areálu kempu pro karavany ve Starém Hrozenkově. Bazény jsou běžně přístupné veřejnosti, nemusíte být hosty kempu.

Na letní venkovní koupání je zařízeno také několik ubytovacích a rekreačních zařízení – například Kord (dříve Kordárna) ve Starém Hrozenkově, Rekreační středisko Lopeník, horská chata Valmont, penzion Patrik. Saunu a hydromasážní vanu vlastní Rekreační středisko Monte Lope v Lopeníku.
Krytý bazén a wellness centrum je k dispozici veřejnosti také na Hotelu Kopanice na Žítkové. Další větší koupaliště pro veřejnost pak najdete v Bojkovicích, Hluku nebo v Trenčíně. Případně také můžete navštívit aquaparky v Uherském Brodě a Uherském Hradišti.

Kvalita vody v přírodních nádržích je proměnlivá, často v létě spíše horší, a koupání v nich je pouze na vlastní nebezpečí. Rybníky, které je příležitostně možné využít ke koupání, má z kopaničárských obcí Starý Hrozenkov a Žítková.

Halové sporty a bowling

Ve Starém Hrozenkově byla postavena v roce 2003 sportovní hala, která je určena pro různé míčové hry, tenis, stolní tenis a bowling. Přímo v hale je také malá nekuřácká restaurace. Sportovní hala je umístěna u Základní a mateřské školy Starý Hrozenkov. Rezervace na telefonu 603.701 560.

Ve Starém Hrozenkově a v obci Žítková jsou fotbalová hřiště.

Chata Valmont v obci Vyškovec má venkovní víceúčelové hřiště.
Na chatě Lopeník najdete tenisový kurt s umělým povrchem.

Jízda na koních

Možnost jízdy na koních nabízí Pavla Kročilová v obci Vyškovec:
tel: 720 756 041
e-mail: konevyskovec@websnadno.cz
http://www.konevyskovec.websnadno.cz

Zimní sporty

Pro zimní sporty – zejména pro sjezdové lyžování, slouží několik vleků na Mikulčině Vrchu. Lyžuje se hlavně na Mikulčině Vrchu, kde je k dispozici několik sjezdovek s vleky pro veřejnost: Myšačka a Lopata. Některé další chaty mají své soukromé vleky.

Na běžky se dá vyrazit také. K oblíbeným místům pro běžkování patří například hřeben Vyškovce (Hribovně, Kykula, Machnáč..) a Mikulčin Vrch nebo Žítková (například kolem hotelu Kopanice nebo z Lokova po červené značce směrem k Javorníku). K dispozici jsou tratě v různých délkách od 3 – 10 km v celkové délce asi 70 km. Jsou barevně značeny po lesních a lučních vrstevnicích v okolí Mikulčina Vrchu a hřebenech Malého a Velkého Lopeníku, Kykule, Machnáče a Bošácké Doliny. Často kopírují turistické trasy.

Ve ski centru je také lyžařská a snowboardová škola.

Více informací na webu Ski centra Bílé Karpaty

 

ZUMBA pro ženy

Ve sportovní hale ve Starém Hrozenkově můžete navštěvovat ZUMBU pro ženy. Každou středu a sobotu od 19:00 hodin. Vítané jsou všechny zájemkyně! Je možné přijít kdykoliv – třeba jen na zkoušku. Nejde o nic složitého ani příliš fyzicky náročného. Vhodné pro různé věkové kategorie. Není třeba mít zvláštní cvičební úbor – stačí tričko, tepláky a sportovní obuv. Platí se 30,- Kč/hodinu. Cvičení vedou Zdeňka Duchoňová a Martina Mačátová. Zumba probíhá většinou od podzimu do jara. Přijďte si zacvičit!